ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА 2017 РІК

Файли: 
ВложениеРазмер
PDF icon zvit_pro_diyalnist_za_2017_rik.pdf601.8 КБ

 

 

 

 

 

Звіт про діяльність

Всеукраїнської професійної спілки

працівників туристичної галузі, санаторно-курортної  сфери та готельного господарства

за 2017 рік

 Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної  сфери та готельного господарства (далі в тексті Профспілка) – є добровільною неприбутковою всеукраїнською громадською організацією, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання) в туристичній галузі, санаторно-курортній сфері та сфері готельного господарства, яка створена з метою реалізації мети та завдань передбачених Статутом Профспілки.

Основною метою діяльності Профспілки є представництво, здійснення та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

            Основними завданнями Профспілки є:

- представництво інтересів членів Профспілки у взаємовідносинах з роботодавцями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування на основі системи колективних договорів та угод, а також відповідно до законодавства;

- здійснення контролю за виконанням колективних договорів та угод;

- прийняття участі у розробленні та здійсненні державної політики у галузі трудових відносин, оплати праці, охорони праці, соціального захисту тощо;

- забезпечення захисту працівників від безробіття та його наслідків згідно чинного законодавства;

- прийняття участі і у визначенні головних критеріїв життєвого рівня, прожиткового мінімуму, а також мінімальних розмірів заробітної плати, пенсій, соціальних виплат, політики ціноутворення, розробці соціальних програм;

- управління державним соціальним страхуванням;

- здійснення громадського контролю за реалізацією прав членів Профспілки у сфері охорони здоров’я, медико-соціальної допомоги тощо.

 

Галузева Угода у сфері туризму та курортів України на 2017-2019 роки.

13  березня 2017 року підписано Галузева угода у сфері туризму та курортів України на 2017-2019 роки на тристоронній основі між Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів та Всеукраїнською професійною спілкою працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства.

Діяльність Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС.

Платформа громадянського суспільства (ПГС) Україна-ЄС - орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469-470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства.

Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної  сфери та готельного господарства є членом Робочої групи 4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я». Представники Профспілки брали участь у засіданнях групи, обговоренні та моніторингу процесу виконання Угоди про асоціацію.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства утворена 29 січня 2011 р. та діє в рамках Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства — багатонаціональної платформи організацій громадянського суспільства з країн Східного партнерства, країн-членів ЄС, як міжнародних так і національних мереж.  Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної  сфери та готельного господарства є членом Робочої групи  5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог».

Від імені робочої групи 5 представник профспілки делеговано для участі 9-ій Щорічній асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (25-27 жовтня в Таллінні (Естонія)). Цього року Асамблея вперше відбувалася спільно з Конференцією громадянського суспільства Східного Партнерства в рамках однієї об’єднаної програми. Спільний захід було організовано Форумом громадянського суспільства Східного Партнерства разом з  Естонським центром Східного Партнерства під егідою головування Естонії в Раді ЄС.

 

Проекти.

 Представники Профспілки долучилися до написання аналітичного дослідження «Як налагодити ефективний соціальний діалог в Україні?»

Для ознайомлення з документом перейдіть за посиланням: http://uttu.org.ua/content/analitichna-dopovid-yak-nalagoditi-efektivniy-socialniy-dialog-v-ukrayini

 Профспілка та її членські організації виступили партнерами проекту «Аналіз практик участі організацій малого та середнього бізнесу у переговорному процесі з органами влади при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери», який реалізовувався Громадською організацією «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив».

Дослідження та проект виконані в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Участь в міжнародному профспілковому русі.

16 травня 2017р. в Києві біля посольства Республіки Казахстан членські організації Міжнародного союзу харчової та тютюнової промисловості, сільського господарства, готельного та ресторанного обслуговування, громадського харчування та суміжних галузей (IUF) України провели акцію на підтримку казахстанських незалежних профспілок. У пікетуванні посольства РК взяли участь близько 40 осіб в числі яких були і представники  Всеукраїнська профспілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства.

 

З 9 по 15 жовтня 2017 року четвертий раз проходив Глобальний тиждень дій на підтримку покоївок готелів.

Членські організації Всесвітнього союзу харчовиків, працівників сільського господарства і готелів (IUF) з усіх континентів долучилися до акції, щоб посилити та пояснити цілі кампанії для безпечної та гідної праці в секторі постійного зростання бізнесу, який, нажаль, занадто часто отримує прибуток від зубожілих умов праці. Мітинги, протести, зустрічі на робочому місці та семінари висвітлили проблеми аутсорсингу, сексуальних домагань, нереалістичних квот на номери, відсутність колективних переговорів та необхідність проведення профілактичних програм охорони здоров'я.

Контактна інформація:

Телефон: +38 044 522 80 96

e-mail: tourismuttu@gmail.com

Web: www.uttu.org.ua

Адреса: вул. Анрі Барбюса 11/2, оф. 22, м.Київ, 03150